שם:
טלפון:
דוא"ל:
חברת ייעוץ עסקי
נסיון

למי מיועד ייעוץ עסקי ולמי ייעוץ כלכלי?

תחום העסקים במאה ה-21 הוא עולם תחרותי מאוד, תזזיתי וטמונים בו מוקשים רבים. במובנים רבים ניהול משק בית דומה לניהול עסק, וגם זהו אתגר לא פשוט לנוכח הקשיים איתם כולנו מתמודדים. בהתאם פותחו כלים שונים לעזרת עסקים כמו גם אנשים פרטיים ובפרט ניתן להסתייע באופציות של ייעוץ עסקי וייעוץ כלכלי – וכדאי לדעת מה כולל כל סוג של ייעוץ ולמי הוא מיועד.

ייעוץ עסקי לעסקים

ייעוץ עסקי כפי שניתן להבין מהשם מיועד בעיקר לעסקים. באופן טבעי מדובר במושג רחב יריעה, שכולל בין השאר ייעוץ לגבי ניהול העסק, הנעת עובדים, שיווק, תמחור, סוגיות הקשורות לרגולציה, אימוץ טכנולוגיות חדשות ועוד ועוד. בחלק מהמקרים ייעוץ עסקי כולל גם ייעוץ פיננסי ואם למשל העסק זקוק לנדל"ן נוסף לצורך פעילותו השוטפת, יכלול הייעוץ גם מדריך משכנתא מקצועי כדי שניתן יהיה לממן את רכישת הנכס החיוני באופן המשתלם ביותר.

את השירות של ייעוץ עסקי ניתן לנצל הן עבור עסקים פעילים והן לקראת הקמת עסק חדש. במקרה זה יכלול הייעוץ במרבית המקרים גם הכנת תוכנית עסקית, שמהווה לא רק מעין מפת דרך לעסק אלא גם עוזרת לבעל העסק להבין האם אכן ישנו פוטנציאל אמיתי לשגשוג ולנחת. עסקים פעילים נעזרים בייעוץ עסקי בעיקר בשני סוגי מצבים – כשהם שוקלים התרחבות משמעותית (או שינוי יסודי אחר, למשל מעבר לענף אחר), או כשהם נקלעים למשבר.

יחד עם זאת כמובן שניתן לפנות לייעוץ מקצועי יקר ערך זה בכל נקודת זמן ומן הסתם אין צורך לחכות למשבר אלא כדאי לפעול בכל הכלים כדי למנוע אותו. גם כשהייעוץ מוענק לעסקים קיימים לרוב תיכתב תוכנית עסקית מדויקת ומפורטת, על-מנת לעזור לבעל העסק להבין מהן חוזקותיו של העסק, מהן נקודות התורפה, איפה אפשר לייעל את ההתנהלות, האם ישנן טעויות מהותיות ועוד – כשנקודת המבט החיצונית המקצועית מאפשרת לבעל העסק לראות טוב יותר את העסק שלו וכך להשביח אותו ולמקסם את הפוטנציאל שלו.

ייעוץ כלכלי לאנשים פרטיים

אמנם בדרך כלל אצל אנשים פרטיים מעורבים סכומי כסף קטנים יותר בכל החלטה ביחס לעסקים, אולם גם כך גם משק בית או אפילו אדם בודד עשויים להזדקק לייעוץ כלכלי. דוגמה טובה לצורך שכזה הוא לקראת רכישת דירה, מהלך שכבר כרוך בהשקעה בלתי מבוטלת של כסף, ולרוב מחייב מציאת פתרונות מימון. מדריך משכנתא מקצועי הוא כלי חיוני כדי להרחיב את הידע בתחום ולהגיע למימון המשתלם ביותר.

חשוב לדעת כי מדריך משכנתא מקצועי הוא רק דוגמה אחת לסיוע שמעניק יועץ כלכלי לאנשים פרטיים. במקרים רבים גם המלצות שנוגעות ל"כסף קטן" לכאורה מובילות להחלטות טובות יותר כשכל החלטה שכזו חוסכת סכום צנוע יחסית, אבל בסך הכל מצטבר רווח גדול, כך שהייעוץ הכלכלי מתגלה כמשתלם להפליא.