שם:
טלפון:
דוא"ל:
חברת ייעוץ עסקי

אני לא מרים את האף

אני לא מרים את האף

לא יודע אם היית, אבל ביום חמישי האחרון קיימתי הרצאה על הנוסחה שפייסבוק פרסמו: "איך להשיג תוצאות יותר טובות מהפרסום שלך". התחלתי את ההרצאה כהרגלי, ערכתי נטוורקינג בין המשתתפים ואז התחלתי בשקף שמספר קצת על החברה. בשקף הצגתי מספר מצומצם של לוגואים, של לקוחות מובחרים שלנו, וכמובן שבחרתי את החברות המוכרות בארץ, שכוללות את הרשתות הגדולות ביותר. אחר כך, המשכתי לשקף שמספר על הפעילות בחו"ל ועל 12 הסניפים שיש לי בעולם.

 בהפסקה נגש אלי אחד מלקוחות העבר שלי ואמר לי: "אלעד, איך יש לך עדיין סבלנות וזמן לעבוד עם העסקים הקטנים כשאתה עם סניפים בכל העולם ומייעץ ללקוחות כל כך גדולים, הרי ברור שהם משלמים לך כמו 10 לקוחות קטנים"

חייכתי ואמרתי לו שאחד הכללים החשובים ביותר בעסקים ובחיים, הוא לזכור מאיפה באת ולא להרים את האף. הוא ענה שזה נשמע מעולה אבל עדיין נשמע כמו סיסמא, כי הרי בטוח שחברה גדולה שעושה מחזורים של מיליונים יכולה לשלם יותר מקוסמטיקאית וזה עדיין לא מסתדר. הוא אמר לי: "בטוח שאתה לא מספר לי משהו כי זה לא הגיוני". חשבתי עוד קצת והבנתי שיש משהו שלא הסברתי טוב והאמת שאני אולי באמת לא מדגיש אותו מספיק.

כדי להסביר את חוסר ההיגיון, אצטרך ללכת אחורה ליום שבו אני הייתי בעל עסק כושל. חזרו לי שיקים, הבנק לא נתן לי אשראי והייתי "על הפנים". הגיע לעסק שלי יועץ, אבל כדי להתחיל לעבוד איתו הוא ביקש שאקנה לכל הפחות 20 שעות כי זה המינימום והעלות לשעה הייתה 200 $ (זה שווה ערך כאילו והיו מבקשים ממך היום 1,200 ₪ לשעה) כשאני מזכיר לכם שלא היה לי שקל למשוך משכורת לעצמי חודשים…

 מאחר ולא הייתה לי ממש ברירה וזה היה נראה לי כמו הפתרון היחיד, עשיתי צעד אמיץ ונתתי לו 5 שיקים ויצאנו לדרך. הבטחתי לו, שאם לא נשפר את ההכנסות במידית השיק הראשון יעבור והשאר יחזרו. כל השאר זה היסטוריה. ההכנסות שלי עלו פי 6 תוך חמישה חודשים וממחזור של עשרות אלפי שקלים התחלתי לעשות מאות אלפי שקלים. העסק הגיע למצב כה טוב, שהלכתי ללמוד יעוץ, פתחתי עוד עסקים והגעתי למצב שפתחתי חברת ייעוץ בשם Success בשנת 2006. כבר בזמן הפתיחה של העסק והכנת המודל העסקי, אמרתי שאני לא רוצה למנוע עזרה מאנשים שהתקציב לא בכיסם ומאחר ואני מאמין ביכולות שלי אני מוכן שמרבית התגמול יבוא למעשה מהתוצאות שאייצר לאותם עסקים.

לימים הבנתי שזה היה רעיון מאוד חכם, שכן כיום אני מרוויח הרבה יותר מ 200$ לשעה, אך אני עושה את זה באמצעות "רווח יזמי". כלומר, אני מרוויח כשהעסק שלו אני מייעץ צומח ואם הגדלת את העסק שלך ב 100,000 ₪ זו לא עסקה רעה לתת בתמורה 5,000 ₪ למשל. כך, למעשה סללתי את הדרך להרבה מאד עסקים, אשר חששו להתחיל ייעוץ או לא היה להם את התקציב לעשות את הצעד קדימה ולהתחיל בתהליך היעוץ.

כיום, אני שמח מאד לעבוד עם עסקים קטנים, שכן הקפיצות בהכנסות שאפשר לעשות איתם הן גדולות מאד וכך שני הצדדים נהנים. כמובן שעסק גם יכול לבחור לשלם מחיר מלא ולא לתת אחוזים, אבל זו הבחירה שלו. אני תמיד מעדיף להיות מתוגמל, בעיקר על תוצאות ולא על בסיס שעות כי בשורה התחתונה זה מה שקובע.

אם טרם נפגשנו או אולי זה היה מזמן, אשמח לבדוק מה פוטנציאל השיפור של העסק שלך ואולי נצא לדרך בתוכנית דומה. לבדיקת התאמה (כי אנחנו לא עובדים עם כל סוג של עסק) פשוט צריך לשלוח אלינו את פרטיך להתקשרות  (שם+ טל') ונשמח לבדוק ביחד את הנושא.

שלך,

אלעד הדר